PREP POWER INDEX
Kansas High School Football Power Rankings

STATE PLAYOFFS: 1969-79

1969

CLASS 5A
Championship
SM North 32, Wichita North 14

 CLASS 4A
Semifinals

Junction City 22, Topeka West 20
Bishop Carroll 22, Ark City 0
Championship

Junction City
20, Bishop Carroll 8

CLASS 3A
Semifinals

Wellington 34, St. Joseph Military (Hays) 21
Bonner Springs 47, Atchison County 0
Championship

Wellington 21, Bonner Springs 14

CLASS 2A
Semifinals
Sacred Heart 16, Meade 0
Conway Springs 9, Yates Center 6
Championship
Sacred Heart 40, Conway Springs 8

CLASS 1A
Semifinals
Frontenac 50, Madison 22

Clifton 26, Bird City 14
Championship

Clifton 9, Frontenac 8

EIGHT-MAN
Semifinals
Lucas 31, Lecompton 30
Nashville-Zenda 32, Ensign 14
Championship
Zenda 54, Lucas 18


1970

CLASS 5A
Championship
SM North 28, Wichita North 0

CLASS 4A
Semifinals

Pittsburg 37, Topeka West 0
Dodge City 34, Bishop Carroll 0

Championship
Dodge City 22, Pittsburg 3

CLASS 3A
Semifinals

Wichita Kapaun 42, Hays-TMP-Marian 14
Ottawa 26, Beloit 0
Championship

Wichita Kapaun 21, Ottawa 12

CLASS 2A
Semifinals
Stockton 22, Ellinwood 16
Prairie View 36, Atchison County 12
Championship
Prairie View 26, Stockton 12

CLASS 1A
Semifinals
Little River 26, Macksville 7

Pittsburg Colgan 30, Eskridge 8
Championship
Little River 32, Colgan 22

EIGHT-MAN
Semifinals

Scandia 62, Paxico 36
Copeland 14, Haviland 6
Championship

Scandia 48, Copeland 12


1971

CLASS 5A
Semifinals
SM North 28, Wichita South 7
SM West 14, SM South 6
Championship
SM North 9, SM West 6

CLASS 4A
Quarterfinals
KC Ward 14, Pittsburg 7

Junction City 15, Manhattan 14
Ark City 13, El Dorado 12
Garden City 33, Dodge City 10
Semifinals
KC Ward 20, Junction City 7
Garden City 21, Ark City 13
Championship
KC Ward 37, Garden City 0

CLASS 3A
Quarterfinals
Shawnee-St. Joseph 26, Ottawa 14

Topeka Hayden 29, Wamego 7
Wichita Kapaun 21, Wellington 18
Larned 30, Pratt 28 OT
Semifinals
Kapaun 28, Larned 14
Shawnee-St. Joseph 21, Hayden 7
Championship
Shawnee-St. Joseph 21, Kapaun 14

CLASS 2A
Quarterfinals
Baldwin 17, Humboldt 14 (OT)

Nemaha Valley 15, Troy 6
Haven 26, Moundridge 21
Stockton 28, Atwood 22
Semifinals
Baldwin 52, Nemaha Valley 8

Stockton 14, Haven 8
Championship
Stockton 26, Baldwin 14

CLASS 1A
Quarterfinals

Burlingame 3, Mound City 0
Jackson Heights 14, Valley Falls 6
Little River 24, Clyde 16
Protection 21, Tribune 0
Semifinals
Little River 23, Protection 6

Jackson Heights 14, Burlingame 7
Championship
Little River 53, Jackson Heights 6

EIGHT-MAN
Quarterfinals

Scandia 76, Paxico 46
Dorrance 32, Quenomo 28

Norwich 14, Haviland 12
Deerfield 27, Copeland 24
Semifinals

Scandia 22, Dorrance 16
Deerfield 21, Norwich 20
Championship
Scandia 34, Deerfield 25


1972

CLASS 5A
Semifinals

Wichita Southeast 13, SM South 7
SM West 14, Wichita North 10
Championship
SM West 7, Wichita Southeast 6

CLASS 4A
Quarterfinals

Derby 22, Topeka West 3
Liberal 7, Junction City 6
Bishop Miege 40, Coffeyville 6

Manhattan 14, KC Ward 7
Semifinals
Miege 6, Derby 0
Liberal 13, Manhattan 7 (OT)
Championship
Miege 2, Liberal 0

CLASS 3A
Quarterfinals
Goodland 24, Larned 14

Wichita Kapaun 28, Garnett 20
Fort Scott 21, St. Joseph 0
Kingman 6, Chapman 0
Semifinals
Kapaun 22, Fort Scott 6
Kingman 12, Goodland 7
Championship
Kapaun 22, Kingman 6

CLASS 2A
Quarterfinals
Valley Falls 18, Minneapolis 14
Meade 33, Ness City 14
Halstead 35, Remington 6
Wellsville 22, Eudora 6
Semifinals
Valley Falls 28, Wellsville 12
Meade 15, Halstead 7
Championship
Meade 20, Valley Falls 0

CLASS 1A
Quarterfinals
Clyde 62, Wakefield 42
Protection 27, Jetmore 7
Udall 18, Kiowa 15
Burlingame 6, Madison 0
Semifinals

Burlingame 3, Clyde 0 (OT)
Protection 28, Udall 14
Championship

Burlingame 6, Protection 0

EIGHT-MAN
Quarterfinals
Gorham 30, Quenemo 18
Scandia 56, Lebanon 6
Weskan 32, Rolla 30
Bucklin 73, Attica 34
Semifinals

Scandia 40, Gorham 0
Bucklin 74, Weskan 0
Championship

Scandia 20, Bucklin 0


1973

CLASS 5A
Semifinals
SM South 24, Wichita North 7
SM West 7, Topeka High 0
Championship
SM South 28, SM West 0

CLASS 4A
Quarterfinals
KC Ward 23, Leavenworth 7

Highland Park 22, Pittsburg 18
Junction City 10, Great Bend 7
Dodge City 41, Bishop Carroll 7
Semifinals
KC Ward 43, Highland Park 14

Junction City 21, Dodge City 16
Championship
KC Ward 15, Junction City 7

CLASS 3A
Quarterfinals
Osawatomie 22, Fort Scott 7

Shawnee Heights 40, Ottawa 14
Wichita Kapaun 27, Valley Center 21
Ulysses 47, Chapman 0
Semifinals
Ulysses 34, Kapaun 27
Osawatomie 21, Shawnee Heights 14
Championship
Osawatomie 15, Ulysses 0

CLASS 2A
Quarterfinals

Nemaha Valley 27, Frankfort 0
Ellinwood 24, WaKeeney 13
Moundridge 63, Kiowa 6
Wellsville 61, Lyndon 20
Semifinals

Nemaha Valley 20, Wellsville 6
Moundridge 48, Ellinwood 14
Championship
Moundridge 13, Nemaha Valley 7

CLASS 1A
Quarterfinals
St. Peter&Paul 13, Ell-Saline 0
Quinter 48, Wheatland 0
Chase 37, Udall 0
Madison 28, Alma 0
Semifinals
Quinter 18, Chase 0
Madison 64, St. Peter&Paul 14
Championship
Quinter 16, Madison 14

EIGHT-MAN
Quarterfinals
Paxico 41, Lucas 31
Luray 26, Scandia 22
Pratt-Skyline 22, Deerfield 18
Rolla 24, Bucklin 18
Semifinals
Luray 34, Paxico 13
Rolla 36, Skyline 12
Championship
Rolla 58, Luray 18


1974

CLASS 5A
Semifinals
SM North 35, Wichita North 7

Wichita Southeast 14, SM Northwest 0
Championship
SM North 30, Wichita Southeast 0

CLASS 4A
Quarterfinals
Garden City 28, Derby 7
Topeka Seaman 38, Junction City 7

Manhattan 35, KC Harmon 12
Bishop Miege 21, Pittsburg 7
Semifinals

Manhattan 21, Garden City 12
Miege 29, Seaman 0
Championship

Manhattan 17, Miege 14

CLASS 3A
First Round
Bonner Springs 13, Shawnee-St. Joe 10
Quarterfinals

Scott City 36, Buhler 20
Wichita Kapaun 17, Andale 6
Bonner Springs 36, Council Grove 0
Fort Scott 35, Paola 6
Semifinals

Wichita Kapaun 43, Scott City 9
Fort Scott 20, Bonner Springs 19
Championship

Wichita Kapaun 14, Fort Scott 7

CLASS 2A
First Round
Wellsville 26, Lyndon 0
Caney Valley 44, Uniontown 14
Quarterfinals

Beloit 30, Frankfort 0
WaKeeney 14, SW Heights 0
Sacred Heart 28, Oxford 0
Wellsville 15, Caney Valley 0
Semifinals
Sacred Heart 8, Wellsville 0
WaKeeney 28, Beloit 3
Championship
Sacred Heart 28, WaKeeney 27

CLASS 1A
Quarterfinals
Natoma 40, Quinter 14
Garden Plain 28, Chase 12

Pittsburg Colgan 35, Highland 7
St. John’s-Beloit 16, Luckey 0
Semifinals
Natoma 38, St. John’s 13
Colgan 27, Garden Plain 7
Championship
Colgan 28, Natoma 14

EIGHT-MAN
First Round
Waconda East 72, Jennings 34
Luray 33, McCracken 14
Quarterfinals
Lewis 38, Deerfield 20

Norwich 68, LeRoy 6
Waconda East 42, Jewell 28
McCracken 28, Scandia 0
Semifinals
Lewis 38, Luray 14

Norwich 56, Waconda East 12
Championship
Lewis 32, Norwich 22


1975

CLASS 5A
Semifinals
SM South 50, Wichita North 0
Wichita Southeast 13, SM North 2
Championship
SM South 14, Wichita Southeast 7

CLASS 4A
Quarterfinals
KC Ward 6, Manhattan 0
Junction City 34, Dodge City 7
Bishop Miege 38, Coffeyville 14
Derby 18, Emporia 15
Semifinals
Derby 25, Junction City 16
Miege 21, KC Ward 20
Championship
Miege 21, Derby 13

CLASS 3A
First Round
Andale 21, Russell 14
Augusta 28, Haven 6
Wichita Kapaun 42, Goddard 6
Topeka Hayden 19, Concordia 6
Wamego 50, Atchison County  0
Tonganoxie 35, Shawnee-St. Joe 34
Parsons 35, Gardner 0
Girard 19, Fort Scott 6
Quarterfinals
Wamego 16, Tonganoxie 9
Kapaun 17, Andale 6
Parsons 20, Girard 0
Augusta 21, Hayden 17
Semifinals
Kapaun 14, Augusta 6
Parsons 20, Wamego 0
Championship
 Kapaun 24, Parsons 0

CLASS 2A
First Round
Nemaha Valley 21, Marmaton Valley 0
Second Round
Nemaha Valley 24, Silver Lake 21
Oakley 28, Lakin 0
Garden Plain 12, Sedan 0
Ellsworth 14, Peabody 0
Beloit 29, Hanover 0
Cherryvale 13, Erie 6
Pomona 26, Uniontown 24
Oskaloosa 13, Wellsville 6
Quarterfinals
Beloit 34, Oakley 6
Garden Plain 40, Ellsworth 0
Nemaha Valley 20, Oskaloosa 14
Cherryvale 33, Pomona 12
Semifinals
Beloit 20, Garden Plain 0
Cherryvale 20, Nemaha Valley 14
Championship
Beloit 12, Cherryvale 7

CLASS 1A
First Round
Brewster 15, Quinter 14
Fowler 29, Pretty Prairie 14
Macksville 31, Stafford 0
Hope 24, Wilson 13
Burrton 18, St. Xavier 0
St. John’s-Beloit 34, Baileyville 7
Olpe 22, Highland 9
Pittsburg Colgan 27, McCune 0
Quarterfinals
Macksville 14, Fowler 9
Burrton 13, Hope 12
Brewster 14, St. John’s 7
Colgan 28, Olpe 8
Semifinals
Brewster 13, Macksville 6
Colgan 26, Burrton 0
Championship
Colgan 47, Brewster 16

EIGHT-MAN
Quarterfinals
Lebanon 20, Gridley 12
Jewell 60, Triplains 28
Luray 60, Healy 6
Cunningham 52, Montezuma 50
Semifinals
Cunningham 54, Jewell 24
Lurary 36, Lebanon 6
Championship
Luray 34, Cunningham 28


1976

CLASS 5A
Semifinals
Wichita Southeast 34, SM North 7
SM West 25, Wichita East 17
Championship
Wichita Southeast 17, SM West 6

CLASS 4A
Quarterfinals
KC Ward 32, Olathe 26
Emporia 35, Coffeyville 13
Derby 3, Liberal 0
Junction City 18, Winfield 7
Semifinals
Emporia 21, Derby 7
Junction City 18, KC Ward 15
Championship
Emporia 32, Junction City 16

CLASS 3A
First Round
Haven 20, Augusta 8
Wichita Kapaun 27, Andale 26
Fort Scott 17, Girard 0
Abilene 39, Osawatomie 16
Parsons 35, Fredonia 18
Wellington 19, Pratt 0
Holton 36, Chapman 0
Shawnee-St. Joseph 21, Bonner Springs 14
Quarterfinals
Wellington 21, Haven 20
Kapaun 21, Parsons 7
Abilene 22, Holton 13
St. Joseph 14, Fort Scott 0
Semifinals
St. Joseph 24, Abilene 0
Kapaun 24, Wellington 7
Championship
Kapaun 31, St. Joseph 0

CLASS 2A
First Round
WaKeeney 32, Oakley 0
Hugoton 27, Elkhart 12
Ellinwood 22, Sacred Heart 0
Herington 22, Sterling 14
Caney Valley 20, Douglass 16
Silver Lake 32, Marmaton Valley 26
St. Marys 48, Prairie View 12
Second Round
WaKeeney 12, Norton 0
Ellinwood 6, Osborne 0 OT
Beloit 27, Hanover 7
Silver Lake 32, Valley Falls 7
Pomona 23, St. Marys 16
Herington 34, Peabody 6
Belle Plaine 27, Caney Valley 8
Garden Plain 53, Hugoton 6
Quarterfinals
Beloit 32, WaKeeney 0
Garden Plain 13, Ellinwood 8
Herington 14, Belle Plaine 0
Silver Lake 28, Pomona 21
Semifinals
Beloit 28, Silver Lake 20
Garden Plain 21, Herington 14
Championship
Beloit 7, Garden Plain 6

CLASS 1A
First Round
Ashland 14, Brewster 0
Olpe 36, St. Xavier 0
Highland 14, Axtell 6
Clyde 52, St. John’s-Beloit 14
Pittsburg Colgan 41, Thayer 8
Fowler 31, Quinter 2
Pretty Prairie 28, Hope 0
Little River 29, Bennington 8
Quarterfinals
Highland 14, Clyde 6
Olpe 10, Colgan 0
Pretty Prairie 21, Little River 6
Ashland 14, Fowler 3
Semifinals
Ashland 42, Pretty Prairie 0
Olpe 36, Highland 0
Championship
Ashland 24, Olpe

EIGHT-MAN
Quarterfinals
Waconda East 64, LeRoy 18
Moscow 30, Norwich 26
Bogue 38, Waconda East 30 OT
Luray 44, Lebanon 22
Sharon 58, Williamsburg 8
Montezuma 46, Moscow 12
Semifinals
Bogue 44, Luray 18
Montezuma 40, Sharon 32
Championship
Bogue 29, Montezuma 6


1977

CLASS 5A
Semifinals
Wichita SE 28, SM West 3
SM North 17, Lawrence 8
Championship
Wichita SE 23, SM North 14


CLASS 4A
Quarterfinals
Washburn Rural 26, Pittsburg 23
Bishop Miege 17, Coffeyville 7
Winfield 14, Great Bend 6
Bishop Carroll 15,. Dodge City 14
Semifinals
Miege 20, Washburn Rural 14 OT
Winfield 10, Carroll 3
Championship
Miege 27, Winfield 14


CLASS 3A
First Round
Goodland 18, Wamego 6
Abilene 18, TMP-Marian 0
Goddard 6, Larned 0
Augusta 21, Wellington 0
Wichita Kapaun 48, Chaparral 0
Girard 12, Fredonia 0
DeSoto 8, Stanley-Blue Valley 7
KC Ward 2, Garnett 0
Quarterfinals
Goodland 32, Abilene 31
Kapaun 17, Goddard 3
Augusta 21, Girard 12
DeSoto 14, KC Ward 8
Semifinals
DeSoto 12, Goodland 6
Kapaun 21, Augusta 0
Championship
Kapaun 41, DeSoto 6



CLASS 2A
First Round
McLouth 8, Jayhawk-Linn 0
Hugoton 22, Wichita County 6
Silver Lake 6, Marmaton Valley 0
Immaculata 14, Hanover 0
Greeley County 22, Garden Plain 0
Caldwell 11, Douglass 7
Second Round
Hugoton 28, Greeley County 0
Oberlin 19, WaKeeney 7
Beloit 35, Herington 8
Belle Plaine 34, Caldwell 2
Peabody 12, Cherryvale 6
St. Marys 16, Olpe 7
Baldwin 38, Silver Lake 16
McLouth 6, Immaculata 0
Quarterfinals
Oberlin 17, Hugoton 7
Beloit 26, St. Marys 15
Peabody 13, Belle Plaine 6
Baldwin 44, McLouth 14
Semifinals
Beloit 35, Oberlin 0
Peabody 42, Baldwin 16
Championship
Beloit 37, Peabody 8


CLASS 1A
First Round
Fowler 15, Brewster 7
Ashland 28, Ransom 14
Pretty Prairie 6, Quivira Heights 0
Clyde 38, Quinter 0
Logan 14, St. John’s-Beloit
Hutch-Trinity 14, Clifton 6
Luckey 14, Highland 6
Pittsburg Colgan 12, Hope 7
Quarterfinals
Pretty Prairie 28, Ashland 21
Fowler 12, Trinity 7
Clyde 53, Logan 0
Colgan 17, Luckey 6
Semifinals
Pretty Prairie 14, Fowler 8
Clyde 41, Colgan 14
Championship
Clyde 45, Pretty Prairie 8

EIGHT-MAN
Quarterfinals
Montezuma 66, Courtland 0
Quarterfinals
Waconda East 62, Jennings 0
Moscow 34, Bucklin 8
Sharon 32, LeRoy 12
Montezuma 58, Eastern Heights 22
Semifinals
Sharon 26, Moscow 12
Montezuma 44, Waconda East 40
Championship
Sharon 52, Montezuma 12




1978

CLASS 6A
Quarterfinals
Great Bend 31, Emporia 21
Wichita Southeast 48, Dodge City 0
SM South 17, KC Harmon 0
Lawrence 35, Olathe 8
Semifinals
Wichita Southeast 33, Great Bend 15
Lawrence 13, SM South 7 (OT)
Championship
Wichita Southeast 28, Lawrence 6

CLASS 5A
Quarterfinals
Ark City 14, Pittsburg 0
Wellington 26, Independence 14
Bishop Carroll 35, McPherson 7
Wichita Kapaun 7, Goddard 3
Semifinals
Ark City 14, Kapaun 7
Carroll 15, Wellington 7
Championship
Carroll 17, Ark City 10




CLASS 4A
First Round
Shawnee-St. Joe 28, Louisburg 0
Baldwin 13, Gardner 0
Maur Hill 20, Perry-Lecompton 14
Columbus 21, Girard 12
Chaparral 21, Fredonia 0
Abilene 19, Lyons 6
Concordia 20, WaKeeney 0
Ulysses 23, Pratt 12
Quarterfinals
Abilene 21, Concordia 6
Baldwin 38, Columbus 20
St. Joe 15, Maur Hill 8
Chaparral 21, Ulysses 7
Semifinals
Abilene 14, Chaparral 0
Baldwin 6, St. Joe 0
Championship
Abilene 20, Baldwin 8




CLASS 3A
First Round
Belle Plaine 34, Sedan 0
Douglass 14, Halstead 10
Ellinwood 43, Medicine Lodge 20
Marion 23, Hesston 7
Silver Lake 20, Herington 8
Wabaunsee 21, Sacred Heart 12
Hoxie 19, Osborne 15
Atwood 24, Hugoton 0
Quarterfinals
Douglass 14, Marion 6
Hoxie 12, Atwood 6 OT
Belle Plaine 22, Ellinwood 16
Silver Lake 13, Wabaunsee 0
Semifinals
Hoxie 8, Silver Lake 7
Douglass 14, Belle Plaine 12
Championship
Douglass 12, Hoxie 0

CLASS 2A
First Round
Hanover 41, Centralia 6
Baileyville 7, Troy 0
McLouth 7, Wathena 0
Rossville 21, Jackson Heights 7
Moundridge 19, Luckey 14
Pittsburg Colgan 14, Garden Plain 7
Sterling 35, Meade 15
Spearville 78, LaCrosse 22
Quarterfinals
Moundridge 21, Colgan 0
McLouth 33, Baileyville 6
Hanover 13, Rossville 6
Spearville 7, Sterling 0
Semifinals
McLouth 14, Hanover 0
Moundridge 9, Spearville 6 (OT)
Championship
Moundridge 8, McLouth 7



CLASS 1A
First Round
Pleasanton 32, Waverly 8
St. Paul 6, Olpe 0 (2OT)
School for Deaf 14, Hope 0
Canton-Galva 15, Cedar Vale 0
Protection 35, Argonia 20
Clyde 31, Sylvan 7
St. John’s-Beloit 20, Mankato 6
Brewster 19, Ransom 7
Quarterfinals
Protection 32, Canton-Galva 6
Brewster 16, St. John’s 0
Clyde 40, KSD 14
Pleasanton 12, St. Paul 0
Semifinals
Protection 6, Pleasanton 0
Brewster 26, Clyde 6
Championship
Protection 7, Brewster 6

EIGHT-MAN
Quarterfinals
McCracken 42, Jennings 16
Moscow 57, Bucklin 14
LeRoy 52, Courtland 12
Eastern Heights 44, Jewell 18
Semifinals
Moscow 50, McCracken 14
LeRoy 56, Eastern Heights
Championship
Moscow 69, LeRoy 32



1979

CLASS 6A
Quarterfinals
Wichita SE 10, SM Northwest 0
Olathe 32, SM West 6
Lawrence 41, Highland Park 0
Wichita North 35, Dodge City 22
Semifinanls
Wichita SE 30, Wichita North 7
Lawrence 22, Olathe 14
Championship
Lawrence 7, Wichita SE 0

CLASS 5A
Quarterfinals
Liberal 17, Bishop Carroll 7
Goddard 12, Emporia 10
Ark City 62, Shawnee Heights 21
Bishop Ward 23, Independence 14
Semifinals
Liberal 27, Goddard 6
Ark City 40, Ward 14
Championship
Ark City 30, Liberal 19

CLASS 4A
First Round
Wellington 30, Ulysses 12
Pratt 31, Chaparral 6
Fredonia 22, Andover 12
Baldwin 26, Girard 6
Maur Hill 35, Prairie View 6
Clay Center 27, Perry-Lecompton 6
Marysville 36, DeSoto 20
Russell 25, Beloit 7
Quarterfinals
Pratt 30, Fredonia 6
Baldwin 28, Marysville 14
Russell 25, Wellington 12
Maur Hill 35, Clay Center 21
Semifinals
Russell 8, Pratt 7
Maur Hill 10, Baldwin 6
Championship
Maur Hill 21, Russell 7



CLASS 3A
First Round
Hoxie 21, Kinsley 0

Smith Center 7, Oakley 0
Ellinwood 23, Hillsboro 6
Sacred Heart 39, Wabaunsee 6

Chase County 24, Silver Lake 14
Rossville 33, Basehor 0
Belle Plaine 21, Caney Valley 18
Halstead 34, Sedan 0
Quarterfinals
Sacred Heart 35, Ellinwood 6

Smith Center 13, Hoxie 7
Rossville 26, Chase County 0
Halstead 35, Belle Plaine 8
Semifinals
Sacred Heart 18, Halstead 7

Smith Center 3, Rossville 0
Championship
Sacred Heart 21, Smith Center 13




CLASS 2A
First Round
Meade 32, Sublette 6
LaCrosse 28, Stockton 22
Douglass 26, South Barber 13
Garden Plain 26, Olpe 6
Pittsburg Colgan 26, Jayhawk-Linn 20
Frontenac 13, Uniontown 12
Hanover 20, McLouth 14 OT
Troy 39, Baileyville 20
Quarterfinals
Hanover 36, Troy 6
Douglass 20, Garden Plain 0
Frontenac 20, Colgan 6
LaCrosse 34, Meade 28
Semifinals
Hanover 34, Frontenac 7
Douglass 35, LaCrosse 0
Championship
Hanover 6, Douglass 0




CLASS 1A
First Round
Sylvan 21, Quinter 12
Beloit-St. John’s 28, Highland 7
Miltonvale 20, St. George 19
Protection 56, Argonia 16
Cedar Vale 30, White City 13
Canton-Galva 14, St. Paul 6
Marais des Cygnes 8, Linwood 6
Hutch-Trinity 27, Hope 6
Quarterfinals
Trinity 22, Protection 14
Canton-Galva 7, Cedar Vale 6
Miltonvale 28, MDCV 20
Sylvan 14, St. John’s 7
Semifinals
Trinity 34, Sylvan 9
Canton-Galva 8, Miltonvale 6
Championship
Trinity 8, Canton-Galva 6


EIGHT-MAN
Quarterfinals
McCracken 58, Lenora 20
Kensington 40, Hanston 30
Pratt-Skyline 44, LeRoy 28
Minneola 30, Norwich 18
Semifinals
Kensington 57, McCracken 26
Minneola 30, Skyline 12
Championship
Kensington 44, Minneola 14